Likvidace štěnic

100% garance úspešnosti
Dojezd do 2 hodin - volejte 725 749 195

Likvidace štěnic s firmou Deratizace Praha

Likvidace štěnic se odborně nazývá dezinsekce štěnic a zabývá se likvidací těchto odolných parazitů ve všech jejich životních fázích. Štěnice dokážou být velkým problémem a v posledních letech došlo k jejich rozšíření. Proto je nutné vybírat účinné přípravky, na které nemají štěnice domácí vytvořenou rezistenci

Likvidace štěnic - proč z rukou odborníků?

Likvidace štěnic se někdy mylně nazývá deratizace štěnic a vyžaduje odborný zásah. Naši pracovníci vědí, jak vypadá štěnice a mohou tak s jistotou určit původ parazita a vybrat vhodné prostředky. Na volně dostupné prostředky si už stihli štěnice vytvořit odolnost, proto je potřeba použít preparáty, které mají k dispozici profesionální firmy, jako je ta naše.

Likvidace štěnic je někdy potřeba zopakovat, protože štěnice procházejí různými vývojovými cykly. Avšak z rukou profesionálů přichází 100% řešení a vyhubení všech štěnic, zatímco při amatérské práci můžete výskyt štěnic pouze potlačit, nikoliv vyřešit definitivně.

Likvidace štěnic - proč u nás?

Likvidace štěnic - Jak vypadá štěnice

Štěnice se ve dne umí dobře schovat a na svém hostiteli hodují v noci. Jak tedy vypadají štěnice? Tito parazité měří 3mm-8mm. Na začátku cyklu jsou průhledné, později mají žlutou, červenou až tmavě hnědou barvu. Samičky mají kulatější tělo, zatímco samci jsou protáhlejší, se zadečkem do špičky. Samice mohou denně naklást až 5 vajíček, proto je hubení štěnic potřeba vykonat co nejrychleji.

Jak poznáte výskyt štěnic?

Nejste si jistí, jestli máte kousnutí od štěnice? Podívejte se do okolí postele. Štěnice po sobě na matraci, ložním prádle a vedle postele nechávají trus. Další indicií je výskyt tzv. svleček, tedy průhledných zbytků, které odpadají z těla štěnice, když přechází do dalšího vývojové fáze.

Likvidace štěnic - Kousnutí od štěnice

Jak vypadají štípance od štěnice? Často jsou zaměňovány za kousnutí od komára. Kousnutí od štěnice způsobí vyrážku, která má individuální projevy u každého jedince. Společným jmenovatelem je zarudlá kůže a svědění. Vyrážka může být narůžovělá až červená.

Postupně se můžou vytvářet puchýřky až hnisavá ložiska, podle intenzity škrábání. Avšak štěnice u sání popolézají po svém hostiteli, takže klasickým ukazatelem je blízkost jednotlivých kousanců, které se obvykle nacházejí vedle sebe.

Likvidace štěnic - Jak se ke mně parazité dostali?

Spousta lidí si myslí, že štěnice jsou pouze ve špinavém prostředí levných ubytoven, kde je velké množství lidí a nulová hygiena. Bohužel štěnice se v posledních letech značně rozšířili a jsou problémem i v místech, kde je čisto.

Štěnice si můžete dovézt z luxusního hotelu exotické dovolené, můžou se objevit v nábytku z bazaru, můžete si je přinést z práce a ani o tom nebudete vědět. Důležité je co nejdříve vyhledat odbornou pomoc a štěnic se zbavit.  

Likvidace štěnic 3 Likvidace štěnic 4 Likvidace štěnic 5 Likvidace štěnic 6 Likvidace štěnic 7 Likvidace štěnic 8
Kontakt

Deratizace Praha
Čenětická 2131/8
149 00 Praha 4‎

+420 725 749 195
info@kf-trans.cz


Nejčastěji vás zajímá

Hubení štěnic Likvidace štěnic Dezinsekce štěnic Kousnutí od štěnice Jak vypadají štípance od štěnice Štěnice domácí Jak vypadá štěnice