Larvy štěnic

100% garance úspešnosti
Dojezd do 2 hodin - volejte 725 749 195

Aktuálně provádíme dezinsekci štěnic v souvislosti s problémem přemnožení štěnic v západní Evropě.

Larvy a vajíčka štěnic 

Pokud se vám podaří najít larvy štěnic, tak budete mít 100% důkaz o výskytu tohoto parazita ve vašem domě nebo firmě. Larvy štěnic jsou pouze jedna z vývojových fází štěnice domácí, proto je potřeba důsledně zlikvidovat všechny parazity, kteří se v prostoru nacházejí. Vývoj štěnice se odvíjí od teploty v prostoru, ve kterém se nachází, a samozřejmě možnosti nasát krev ze svého hostitele. Dospělá štěnice pak žije 4-12 měsíců, což je dost na to, aby dokázala pořádně znepříjemnit život vám i zvířecím mazlíčům. Jedinou možností, jak se zbavit štěnic, je obrátit se na profesionály.  

Larvy štěnic - proč oslovit nás? 

Vajíčka štěnic - jak vypadají vajíčka štěnic? 

Mnoho lidí při podezření na parazita zajímá, jak vypadají vajíčka štěnic. Vajíčka jsou průhledná, přilepená k podkladu sekretem, který samička vylučuje. Za den může samice naklást až 5 vajíček, proto se štěnice rozmnožují velmi rychle. 

Vajíčka štěnic procházejí dalšími fázemi a líhnou se z nich nymfy. Larvy štěnic se po každé vývojové fázi svlékají a zanechávají po sobě tzv. svlečky, díky kterým je můžete také odhalit. Jejich barva se postupně mění. Larvy štěnic jsou na začátku průhledné, po nasání krve se mění na hnědé až tmavě červené. Larvy štěnic procházejí dohromady pěti vývojovými fázemi. 

Larvy štěnic - kousnutí od štěnice 

Teď už víte, jak vypadá larva štěnice a můžeme se přesunout ke kousnutí od štěnice. Je těžké identifikovat, protože každý může na kousnutí reagovat jinak. Jak vypadají štípance od štěnice

Někdo je přirovnává ke kousnutí od komára. Ani od štěnice kousnutí neucítíte, svědění přichází až následně a může trvat pár hodin i několik dní. Zarudnutí, vyrážka a svědění. To jsou klasické příznaky kousnutí od štěnice. Někomu se mohou vytvořit puchýřky nebo zánětlivá ložiska. 

Co však kousance spojuje je blízkost u sebe. Štěnice se obvykle napije, popoleze a opět napije. 

Larvy štěnic - jak postupovat 

V případě zjištění, že se u vás nacházejí larvy štěnic i dospělí jedinci vyhledejte lékařskou pomoc pro vaši kůži a odbornou pomoc pro vaše prostory. Protože se štěnice množí geometrickou řadou, je potřeba jednat rychle a zavolat odborníky. Dezinsekce štěnic, které se často říká neodborně deratizace štěnic, je to nejlepší řešení. 

Larvy a vajíčka štěnic - na co se připravit 

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte se na nás obrátit! 

Naše firma Deratizace Praha nabízí kompletní DDD služby, takže nás můžete kontaktovat i v případě, že potřebujete provést likvidace vosího hnízda, likvidace sršních hnízd nebo například hubení mravenců.

larvy štěnic vajíčka štěnic jak vypadají larvy štěnic jak vypadají vajíčka štěnic Larvy štěnic 1 vajíčka štěnic 2
Kontakt

Deratizace Praha
Čenětická 2131/8
149 00 Praha 4‎

+420 725 749 195
stenice@kf-trans.cz


Nejčastěji vás zajímá

Hubení štěnic Likvidace štěnic Dezinsekce štěnic Kousnutí od štěnice Jak vypadají štípance od štěnice Štěnice domácí Jak vypadá štěnice Jak se zbavit štěnic Larvy a vajíčka štěnic Sprej na štěnice Štěnice v bytě Jak na štěnice