Jak vypadají štípance od štěnice

100% garance úspešnosti
Dojezd do 2 hodin - volejte 725 749 195

Aktuálně provádíme dezinsekci štěnic v souvislosti s problémem přemnožení štěnic v západní Evropě.

Jak vypadají štípance od štěnice

Jak vypadají štípance od štěnice? To je otázka, která napadne každého, kdo se ráno probudí s podezřelými kousanci na kůži a má nutkání se škrábat. Štěnice domácí patří mezi otravné a velmi odolné parazity. Neplatí, že se objevují pouze v levných ubytovnách, bohužel se mohou šířit i v čistém prostředí. Jak vypadají štípance od štěnice a jak se tohoto parazita nejlépe zbavit?

Jak vypadají štípance od štěnice - popis štěnice

Jak vypadá štěnice? Štěnice jsou plochý hmyz patřící mezi ploštice. Jejich velikost se pohybuje mezi 3mm až 8mm a prochází si několika fázemi vývoje. Samice štěnice domácí se může dožít až 1,5 roku a naklást až 5 vajíček denně. Proto je nutné co nejdříve vyhledat odborníky na hubení štěnic, jinak se tento parazit bude množit geometrickou řadou.

Barva štěnice je průhledná, přes červenou a tmavě hnědou barvu. Štěnice se přes den ukrývají a vylézají pouze v noci, kdy sají krev ze svého hostitele. Odhalit je můžete podle trusu v okolí postele. Tam můžete nalézt i tzv. svlečky, průhledné zbytky po jejich přechodu do dalšího vývojového stádia.

Jak vypadají kousance od štěnice - odhalit parazita je náročné

Kousnutí od štěnice může u každého vypadat jinak. Obvykle se přirovnává ke kousnutí od komára. Někoho může svědit už za pár hodin, někoho za až za několik dní. Samotné kousnutí v noci neucítíte, protože štěnice dokážou vstříknout do rány anestetikum. Samotné sání ale může trvat od pěti do dvaceti minut.

Štípance od štěnic se projevují zarudnutím, vyrážkou a svěděním. Někdy vedou ke vzniku puchýřků a zánětlivých ložisek. Jejich původ může zůstat dlouho neodhalen, ale štípance od štěnice spojuje jejich blízkost - štěnice se totiž při sání plazí a pijí v blízkosti dalších kousanců. Často tedy můžete najít 3 podobné vyrážky vedle sebe. V každém případě je dobré obrátit se na kožního lékaře a odborníky na likvidaci štěnic.

Jak vypadají štěnice - proč pomoc odborníků

Naši odborníci z firmy Deratizace Praha mají zmapováno, kde se mohou štěnice v bytě nalézat a jaké nejlepší prostředky použít. Na mnohé preparáty z volného prodeje si parazité vypěstovali odolnost a nelze je jimi zlikvidovat. Proto je nejlepší oslovit specialisty, kteří vše vyřídí rychle, diskrétně a efektivně.

Jak vypadají štěnice - likvidace štěnic od firmy Deratizace Praha

Jak vypadají štěnice - rady pro vás

Likvidace štěnic, které se někdy nesprávně říká deratizace štěnic, je možná pouze ve spolupráci majitele bytu či jiných ošetřovaných prostor.

Proto máme pro své klienty několik rad:

Naše firma Deratizace Praha nabízí kompletní DDD služby, takže nás můžete kontaktovat i v případě, že potřebujete provést likvidace vosího hnízda, likvidace sršních hnízd nebo například hubení mravenců.

 
Jak vypadají štípance od štěnice Jak vypadají štípance od štěnice 4 Jak vypadají štípance od štěnice 5 Jak vypadají štípance od štěnice 6 Jak vypadají štípance od štěnice 7 Jak vypadají štípance od štěnice 8
Kontakt

Deratizace Praha
Čenětická 2131/8
149 00 Praha 4‎

+420 725 749 195
stenice@kf-trans.cz


Nejčastěji vás zajímá

Hubení štěnic Likvidace štěnic Dezinsekce štěnic Kousnutí od štěnice Jak vypadají štípance od štěnice Štěnice domácí Jak vypadá štěnice Jak se zbavit štěnic Larvy a vajíčka štěnic Sprej na štěnice Štěnice v bytě Jak na štěnice